Sıkça Sorulan Sorular

November 16, 2015

SSS

 

Kongre hazırlıklarına devam ederken, sizlerin sorduğu soruları derledik ve cevaplandırmaya çalıştık.

 • Tühhh! Başvuru süresi bitti mi? Şimdi katılamayacak mıyız kongreye?

Hayır kaçırdığınız hiçbir şey yoktur. Ama 2 Aralık tarihinde sonlanacak olan katılım formunu doldurmazsanız bir şeyler kaçırabileceksiniz. Başvuru formunu doldurmanız önemlidir çünkü kongrede yer sıkıntısı olacaktır. Başvuru yapsanız dahi ayakta izleme durumunuz olabilir. Size önerimiz, erken gelip kongre salonundaki yerinizi almanızdan yanadır. 🙂 Ciddiyiz, yer bulamazsanız söylenmeyin :))

 • Stand çalışması konusunda en son hangi tarihe kadar başvuru yapabiliyoruz?

2 Aralık 2015 tarihine kadar stand çalışmalarına başvuru yapabilirsiniz. Başvuru linki buradadır.

 • Kongre’ye gelişimi alayarlayacağım, il dışından katılacağım. Kongre programı yayımlandı mı?

Evet kongre programı yayımlanmıştır. Buradan programa ulaşabilirsin.

 • Kongre’ye katılım ücretli midir? Ücretsiz olarak katılım sağlayabiliyor muyuz?

Kongre’ye katılım sağlayıp proje sunumları ve davetli konuşmacıları dinlemek ÜCRETSİZ olup, bunun yanında kongre kitabı, bez çanta, bloknot, kalem vb. delegelere sağlanan hizmetlerden ancak DELEGE KATILIMCI’lar faydalanabilecektir.

 

 • Delege Katılımcılar ne gibi imkanlardan faydalanabilecektir?

Delege katılımcı olarak öncelikle Kongre’ye katkı sağlamış oluyorsunuz. Çünkü kongre için gerekli giderler Delege Katılımları sayesinde karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra bez çanta, kongre kitabı ve promosyon malzemelerine sahip olabilecektir. Ayrıca eğer ayarlanabilinirse Delege Katılımcıların öğle yemekleri (lunch box şekliden) de yine karşılanmaya çalışılacaktır. Bu kesin bilgi kongre kayıt masasında delege katılımcılara aktarılacak ve yönlendirmeler yapılacaktır. 5 Aralık gecesi ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Müzik dinletisi ve Kokteyline katılım sağlayabileceklerdir.

 

 • Konge’de sertifika/katılım belgesi tarzı bir belge veriyor musunuz?

Evet, kongreye katılım sağlayan herkese KATILIM BELGESİ, katkı sağlayan herkese ise TEŞEKKÜR BELGESİ verilecektir. Tek koşul şudur: Kongre’nin tamamına katılmış olmak. Dolayısıyla katılım belgeleri kongrenin son gününden önce verilmeyecektir. (Gerçekten bu konuda ciddiyiz, kongreye tamamen katılmadığınız taktirde katılım belgesi talep etmeyiniz :))

 

 • Ankara şehir içi ulaşımla Kongre alanına nasıl ulaşabilirim?

Kongre alanının nerede olduğu ve nasıl ulaşabileceğinize dair bir sayfa oluşturduk. Aradığınız bilgileri orada bulabileceğinize eminiz: www.sspk2.sspkongre.com/ulasim

 

 • Kongre için konaklama sağlıyor musunuz?

Kongre hibe alan bir çalışma olmadığı ve bütçesinin bulunmamasından dolayı ulaşım ve konaklama giderleri KONGRE TARAFINDAN KARŞILANMAYACAKTIR. Fakat konaklama ile ilgili sizler için bir araştırma yaptık. www.sspk2.sspkongre.com/ulasim linkini tıklarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

 • Canlı Kayıt yayın veya sunumların kaydı yapılacak mıdır?

Şu an ‘periscope’ üzerinden kongrenin canlı yayınını yapmayı öngörüyoruz fakat yayın hakkında bilgi www.facebook.com/sspkongre2 sayfasında duyurulacaktır. Ayrıca kongre süresince konuşmaların bir bölümü gönüllü arkadaşlarımız tarafından kayıt altına alınacaktır.

 

 • Projeksiyon olanağı var mıdır?

Kongre’de sunumlar projeksiyon yardımıyla sunulabilecektir. Kullanıma hazır bir adet bilgisayar da mevcuttur.

 

 • Kongre’de sunum yapacağım, kürsüde mi sunum yapmalıyım? Pointer ve/veya yaka mikrofonu olanağı var mıdır?

Kongre’de sunum yapacak kişiler için yaka mikrofonu olanağımız mevcut olup pointer ile hareket alanı sağlanacaktır.

 

 • Kongre’de stand açmayı öngörüyoruz, nasıl başvuru yapabiliriz? Stand boyutları nasıl olacaktır?

Kongre’de oluşumunuz ve/veya projeniz adına stand açmak için: http://sspk2.sspkongre.com/fuar/ linkinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Stand boyutu tekli bir masa boyutunda olacak olup masa haricinde tanıtım materyalleri tanıtım yapacak oluşumlar tarafından temin edilecektir.

 

 • Kongre alanında ücretsiz internet olanağı mevcut mudur?

Maalesef kongre alanında ücretsiz Wi-Fi olanağı yoktur. olacaktır :) Sunum yapacak temsilcilerin internet ile ilgili işleri olması durumunda Kongre Ekibiyle sunum öncesinde, mutlaka, iletişime geçiniz.

 

 • Sunum formatı var mı?

Kongre’de sunumlar özgün olarak yapılacaktır. Herhangi bir format söz konusu değildir. Bizim önerimiz interaktif, yaygın eğitim metotlarını içeren ve dikkatleri çekecek bir sunum tekniği uygulamanızdan yanadır.

 

 • Başvuru formunda servis seçeneklerinden bahsetmişsiniz. Servisler ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir miyim?

Kongre merkezine 3 adet servis kaldırmayı planlıyoruz. Servislerin kalkacağı yerler: AŞTİ, Tandoğan(Yeni Anadolu) Meydanı ve ÇASGEM Sosyal Tesisi önü. Ayrıntılı bilgiye www.sspk2.sspkongre.com/ulasim adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 • Kongre’de öğle yemeğini biz kendimiz mi karşılayacağız, yoksa Kongre mi karşılayacaktır?

Kongremiz hibe almayan ve sosyal sorumluluk projelerinin ihtiyaç duyduğu ‘kalite’ konusunu gündemde tutmak için çalışmalara devam ediyor. Bir bütçemiz olmadığından dolayı da katılımcıların öğle yemeklerini karşılayamıyoruz.

Aradığınız cevaba ulaşamadınız mı? Lütfen sorularınızı buradan bize ulaştırın, cevaplayalım.