İçerik

January 29, 2014

İyi proje örnekleri ile proje uygulayıcılarını, aynı tema hakkında çalışma yürüten STÖ’leri, Kurum ve Özel Sektörleri ve bu çalışmalarda yer alan gönüllüleri bir araya getirmek, nihayetinde sosyal sorumluluk projelerinin etkisini arttırmak ve proje literatürü oluşturmak için II. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi’ne Sistem ve Jenerasyon Derneği, aktiF-İz Gençlik Topluluğu ve Keçiören Belediyesi desteğiyle ev sahipliği yapmayı planlıyor ve
bundan mutluluk duyuyoruz.

Amacımız Sosyal Sorumluluk Projelerinin kalitesini arttırmak ve farklı disiplinler arası ağ kurulmasına olanak sağlamaktır.

Bu kapsamda belirlediğimiz konu başlıkları: ‘İmkanı Kısıtlı Gençler’, ‘Geri Dönüşüm’, ‘Sosyal Girişimcilik’, ‘Kadın’ ve ‘Proje Kalitesi’dir.

Kongre çalışmalarına Bildiri Çağrısı ile başlanmaktadır. Bu çağrı;

  • Kongre’de projelerini sözlü olarak sunmak isteyen proje uygulayıcıları
  • Projesini Kongre’de poster sunum şeklinde sunmak isteyen proje uygulayıcıları
  • Kongre’ye Delege olarak katılmak isteyen kişiler/STÖ temsilcileri/Kurum ve Kuruluş temsilcileri
  • Kongre’ye ücretsiz olarak katılmak isteyen gençlik çalışanları, gönüllüler, kişi ve kurumlar içindir.

Not: Stand kurmak isteyen STÖ/Kamu/Özel Sektör temsilcilerinin 30 Ekim tarihini beklemeleri gerekmektedir. Başvuru formunu doldurmaları durumunda kendileriyle 30 Ekim tarihinden sonra irtibata geçilecek ve sorulan sorulara belirtilen tarihten sonra yanıt verilecektir.

25 Ekim (23.59’a kadar) tarihine kadar iyi proje uygulama örnekleri için çağrı açık kalacak ve STÖ temsilcilerinin UYGULADIKLARI veya HİBE ALMIŞ OLUP UYGULAMA AŞAMASINDA OLDUKLARI projeleri adına başvuruları kabul edilecektir.

Başvurular şu şekilde yapılacaktır:

  • Başvurmak isteyen bildiri sahibi Katılımcı Başvuru Formunu dolduracaktır.
  • Başvuru yapmak istediği projenin 2 sayfayı geçmeyen özet metnini hazırlayarak (Özet metinde şu konulara değinmeleri gerekmektedir: Projenin amacı, projenin teması, hedefleri, faaliyetleri, uygulayan kuruluş ve ortaklıklar, hedef kitle, yaygınlaştırma çalışmaları ve meydana getirdiği değişim ) sspkongre@aktif-iz.org adresine göndermeleri gerekmektedir.
  • Proje özetinin ve başvuru formunun doldurulması sonucu SSPKONGRE ekibi gelen dokümanı ve başvuruyu inceleyecek ve ‘Başvurunuz tarafımıza ulaşmıştır. Sonuçları ……. tarihinde sizinle paylaşılacaktır’ şeklinde bir e-mail alacaksınız. Bu başvurunuzun sorunsuz olduğunu göstermektedir.

Danışma Kurulu tarafından projeler değerlendirilecek ve Kabul edilen projelere tam metinlerini göndermeleri için hazırlık yapmaları ve tam metinlerini en geç 1 Aralık tarihine kadar göndermeleri belirtilecektir. Ayrıca, sunum yapacak projelerin sunum hazırlaması ve kongre simülasyonu çalışmaları yapılacaktır. Bu konuda kabul edilen proje temsilcileriyle aktif olarak iletişim halinde olunacaktır.

Kongre programı 25 Kasım tarihinde yayımlanacaktır.

25 Ekim tarihinde, Kongre’de stand açarak STÖ/Kurum/Özel Sektör (projelerle doğrudan veya dolaylı yoldan çalışmalar yapan firmalar) tanıtımı yapmak isteyen kurumlara çağrıya çıkılacaktır. Başvurular şu şekilde olacaktır:

  • Başvuru formunun doldurulması
  • Stand kurmak isteyen oluşumla ilgili bilgi metninin ve görsellerin sspkongre@aktif-iz.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Stand kuracak firmalarla/oluşumlarla, başvuruları tarafımıza ulaşması durumunda iletişime geçilecek ve değerlendirme sonucunda, Kongre salonununda hangi konumda stand açacağı belirtilip stand çalışmalarına başlamaları söylenecektir. (Stand açmak için Buraya tıklayınız.)
Stand açmak isteyen firmaların/oluşumların standlarında katılımcılara dağıtmak üzere promosyon materyalleri getirmeleri önem arz etmektedir.

5-6 Aralık 2015 tarihinde Yunus Emre Kültür Merkezi/Keçiören-Ankara kongre salonunda dolu dolu iki gün proje sunulacak, proje gösterilecek, STÖ’ler ağ kurma ve PR çalışması gerçekleştirecek, sektörden firmalarla bağlantılar sağlanacak; proje konuşulacak ve proje kalitesi tartışılacaktır.

Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için İletişim panelinden bize ulaşabilirsiniz.